Utrzymanie lokalu mieszkalnego w czystości niejednokrotnie tworzy problemy. Sytuacja jest bardziej uciążliwa, gdy posiadamy psa lub kota. Konfrontacja z sierścią jest wyjątkowo trudna oraz uciążliwa. Czy posiadamy środek na usunięcie sierści z kanapy, poduszek, dywanu? Oczywiście! Przedstawimy Wam dobre odkurzacze, które pomogą Ci w sprzątaniu.

Rodzaje odkurzaczy

odkurzacz kolor niebieskiWbrew pozorom wybór właściwego odkurzacza nie jest prostym wyborem. Możemy wyróżnić kilka modeli tego sprzętu. Główny podział traktuje o odkurzaczach podłogowych z workiem, bezworkowych, multifunkcyjnych i odkurzaczach posiadających filtr wodny. Najpopularniejsza jest pierwsza wymieniona możliwość. Warto jednak pamiętać, by w każdym przypadku kupić polecany, niezawodny sprzęt. My zwróciliśmy uwagę na odkurzacz od Samsunga, który cechuje się mocnym silnikiem i szczotką o dużej mocy ssania. Świetnie radzi sobie z sprzątaniem zanieczyszczeń i dużych zabrudzeń na innych powierzchniach. Cyklonowe odkurzacze Miele polecamy osobą mającym skłonność do alergii i uczuleń. Innym wyjściem w tym przypadku jest higieniczny worek na kurz wyposażony w systemem mikro i filtracji higienicznej. Worki do odkurzaczy Miele i Samsung dają nam dobrą jakość. Są niezwodne, a dodatkowo nie tylko zbierają zabrudzenia, lecz także pozwalają neutralizować zanieczyszczenia, alergeny oraz drobinki brudu.

Sprawdzone porady

Nie możesz sobie poradzić z sprzątaniem foteli z sierści? Wybierz wymienne miotełki do odkurzacza. Pozwolą Ci one wyczyścić tapicerki z licznych uciążliwych zabrudzeń. Jeżeli chcesz dbać o wygląd swojej podłogi w każdym momencie zwróć uwagę na odkurzacze automatyczne. Oczyszczają one powierzchnie zawsze kiedy tego potrzebujesz, a Ty możesz zająć się innymi obowiązkami.

Poznaj także historię tego wyjątkowego urządzenia, jakim jest odkurzacz – pl.wikipedia.org/wiki/Odkurzacz#Historia