W kuchni potrafimy odnaleźć niemało różnych urządzeń. Najważniejszym jest niemniej piekarnik. Jeszcze kilka lat temu, podstawową funkcją pieca było pieczenie. Współczesne urządzenia, oprócz samego pieczenia proponują swoim posiadaczom multum dodatkowych funkcji. Niemniej nie one są najistotniejsze. Kluczowym zapytaniem, przed którym staje każdy z nas jest to, jaki rodzaj piekarnika pragniemy. Do wyboru mamy urządzenia elektryczne, jak i tradycyjne piecyki gazowe. Ponadto znaczące również jest to, czy ma być to urządzenie wolnostojące, lub dedykowane do zabudowy.

Co jest ważne przy doborze piecyka

Coraz częściej do swoich kuchni upatrujemy piekarniki elektryczne. Oddziałuje na to głównie większe bezpieczeństwo takich urządzeń. Przy piekarnikach gazowych, należy zawsze pamiętać, że gaz potrafi być szczególnie niebezpieczny. Przez przypadek umiemy przekręcić nie to pokrętło i w komorze zacznie się gromadzić gaz. Starczy jedynie minimalna iskierka, żeby doszło do nieszczęścia. Przy piekarnikach elektrycznych nie jesteśmy narażeni na takie ryzyko. Decydując się na kupno piekarnika elektryczne, zwracajmy uwagę jeszcze na jego klasę energetyczną. Im wyższa klasa, tym mniejsze zapotrzebowanie na prąd. Współcześnie sporadycznie kiedy umiemy się spotkać z urządzeniem poniżej kategorii B. Oprócz tego znacząca jest sama kubatura wyłonionego przez nas urządzenia, a również liczba grzałek również obecność termo obiegu. Warto aby piekarnik posiadał przynajmniej dwie grzałki. Dzięki temu, można dokładniej manipulować temperaturą wewnątrz urządzenia.

Na co jeszcze zwracać baczność?

Zwracajmy ponadto koncentrację na to, żeby obsługa urządzenia była przyjemna. W starych piecach wykorzystywano szyny drabinkowe. To podejście było mało komfortowe również bezpieczne. Stąd też, już od dłuższego czasu w piecach używa się prowadnice teleskopowe. Dostępne są jeszcze typy wyposażone już w wózek pieca, który sprawia, iż blacha wysuwa się sama po otwarciu klapy. Należałoby dodatkowo sprawdzić, jakie dodatkowe funkcję proponuje wyselekcjonowany przez nas wariant. Nie jest to najważniejszy element, niemniej to właśnie te szczegóły mogą przesądzić, na wyborze określonego piekarnika.

Sprawdź ofertę na – matrixmedia.pl